Krystian próbuje. Bielik zawodnikiem meczu w starciu Derby z Cardiff!

„Krystian próbuj” – to stwierdzenie z pewnością wpisze się do kanonu polskiego futbolu. Słowa Jerzego Brzęczka skierowane do Krystiana Bielika były tematem wielu dyskusji. Mówiąc nieco żartobliwie, piłkarz wziął sobie do serca radę selekcjonera. 21-latek rozegrał w piątek bardzo dobre spotkanie, zostając zawodnikiem meczu według SkySports!

Bielik trafił do Derby County w letnim oknie transferowym. Polak nie chciał odgrywać marginalnej roli w Arsenalu, dlatego zdecydował się na przenosiny do Championship. O piłkarza mocno zabiegali przedstawiciele „Baranów”, czego dowodem jest kwota wydana na tę transakcję. Około 10 milionów funtów – takie pieniądze miał przeznaczyć zarząd klubu na zrealizowanie transferu.

Debiut w barwach nowego zespołu Krystian Bielik zanotował 13 sierpnia w potyczce przeciwko Scunthorpe. Był to mecz rozgrywany w ramach Pierwsze rundy Carabao Cup. Od tego momentu 21-latek zagrał w sześciu spotkaniach. Na szczególną uwagę zasługuje piątkowy występ byłego gracza „Kanonierów”. W potyczce z Cardiff Krystian Bielik został wybrany zawodnikiem meczu według Sky Sports. Polak rozegrał całe spotkanie, wgrywając m.in. 13 powietrznych pojedynków.

Mimo otrzymania nagrody, poczucie humoru u Krystiana Bielika z pewnością pozostawia wiele do życzenia. Zespół Derby County nie wygrał w lidze od pięciu spotkań. Z dorobkiem siedmiu punktów, drużyna „Baranów” zajmuje 18 lokatę w lidze. Pod koniec siódmej kolejki pozycja klubu Bielika może być jeszcze gorsza, gdyż wszystkie ekipy sklasyfikowane niżej niż Derby County mają przed sobą jeszcze swoje spotkania.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy