Krytyka? Xherdan Shaqiri nie zamierza się nią przejmować

fot. FourFourTwo

Profesjonalni piłkarze muszą liczyć się z krytyką praktycznie każdego dnia. To od nich zależy jak negatywne słowa wpłyną na ich grę. Część zawodników za bardzo bierze do siebie krytykę, inni natomiast w ogóle się nią nie przejmują. Do drugiej grupy ewidentnie należy Xherdan Shaqiri. 

Szwajcar zamienił w trakcie letniego okna transferowego Stoke na Liverpool. Nikt nie miał wątpliwości, że Shaqiri musi wydostać się z ekipy „Garncarzy”, która spadła do Championship. Niektórzy jednak podczas sezonu 2017/2018 zauważyli, że Xherdan nie wykazuje się odpowiednią wolą walki o utrzymanie drużyny w najwyższej klasie rozgrywkowej. Takiego zdania jest m.in. Gary Neville.

Legendarny obrońca „Czerwonych Diabłów”, a aktualnie ekspert Sky Sports oskarżył swego czasu Shaqiriego o nieprofesjonalne podejście. Anglik stwierdził, że Szwajcar w trakcie sezonu nie walczył o dobro drużyny, tylko był już myślami w innym, nowym zespole. Neville wyjawił również, że nie należy do fanów talentu piłkarza.

Jak wyznał Xhedran Shaqiri w rozmowie ze szwajcarską gazetą „Blick”, krytyka byłego kapitana United nie wpływa na jego samoocenę i pewność siebie – Nie przejmuje się tym co mówił Neville. Nie będzie mnie interesowało również jego zdanie obecnie, kiedy bardzo ciężko pracuje. Niektórzy wyśmiewali mnie w momencie transferu do Liverpoolu. Uważali, że ten klub jest dla mnie za duży. Zawsze zachowywałem jednak spokój, nawet w momencie, kiedy nie grałem za wiele. Znam to z doświadczenia, chociażby z gry w Bayernie czy Interze. Muszę być cierpliwy, ciężko pracować i być skupionym. Kiedy otrzymam szansę, muszę ją wykorzystać. 

Po trudnym początku sezonu, Xhedran Shaqiri zaczął otrzymywać szanse od Juergena Kloppa. Szwajcar regularnie pojawia się na boiskach Premier League. Wielu kibiców „The Reds” pozytywnie oceniło transfer byłego piłkarza Stoke.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy