Krzysztof Piątek w Manchesterze United? Został wykonany pierwszy krok!

Gdy wydawało się, że opcje transferowe dla Krzysztofa Piątka powoli się zamykają, na horyzoncie pojawiły się nowe możliwości. Według ostatnich doniesień mediów, sytuację napastnika Milanu bacznie obserwują przedstawiciele Manchesteru United. Klub z Old Trafford rozważa sprowadzenie polskiego zawodnika!

Ole Gunnar Solskjaer ma spory kłopot w kontekście pozycji na szpicy. Z urazem pleców zmaga się Marcus Rashford. Anglik powinien wrócić na murawę za około sześć tygodni, jednakże pojawiają się opinie, które sugerują, iż rekonwalescencja 22-latka może potrać nawet trzy miesiące.

Dokładając do tego fakt, iż latem zespół opuścił Romelu Lukaku, a klub z Old Trafford nie sprowadził do drużyny żadnego następcy, sytuacja z napastnikami w składzie wygląda bardzo kiepsko. Dostępni są bowiem tylko Anthony Martial oraz Mason Greenwood. Francuz od początku pobytu w szeregach „Czerwonych Diabłów” nie jest gwarancję pewnej liczby bramek, natomiast Greenwood to 18-letni chłopak, który dopiero rozpoczyna przygodę z poważnym futbolem. Trudno zatem opierać na takim zawodniku atak klubu pokroju Manchester United.

Nic dziwnego, że media łączą dostępnych snajperów z wielokrotnym mistrzem Anglii. Niektórzy dziennikarze zaczęli sugerować, że Edison Cavani może wylądować w Manchesterze. Dość ciekawą informację podał natomiast David Ornstein.

Dziennikarz „The Athletic” oznajmił, iż „Czerwone Diabły” już jakiś czas temu skontaktowały się z Milanem w sprawie Krzysztofa Piątka. Przedstawiciele angielskiej ekipy poprosili zespół polskiego napastnika, by regularnie informować ich o wydarzeniach związanych z tym piłkarzem.

Milan cały czas oczekuje za Piątka kwoty w wysokości 35 milionów euro. Mediolańczycy rozważą także ewentualne wypożyczenie 24-latka z opcją wykupu. Klub z Serie A skłania się jednak do obligatoryjnej realizacji takiej transakcji.

Co ciekawe, Manchester United nie jest jedynym zespołem z renomą na europejskiej scenie, który rozważa transfer Piątka. Jak informują włoskie źródła, zarząd PSG myśli nad Polakiem w kontekście następcy Cavaniego.

Komentarze

komentarzy