Krzysztof Piątek wróci do Serie A? Jest wstępne porozumienie!

 

Prawie dwa lata temu Krzysztof Piątek opuścił Milan i zasilił Herthę. Pobyt reprezentanta Polski w Bundeslidze nie jest udany. Wystarczy powiedzieć, że przez ten dość długi okres 26-latek strzelił raptem 12 goli w ligowych rozgrywkach. To mniej niż przez pół roku w Genui. Niewykluczone, że Piątek będzie miał okazję wrócić do tego włoskiego klubu. Według ostatnich doniesień mediów, Genoa szuka wzmocnienia na pozycji napastnika i chętnie sprowadziłaby Polaka z powrotem. 

Kariera Krzysztofa Piątka rozwijała się w błyskawicznym tempie. Genialna pierwsza część sezonu 2018/2019 w Genoi spowodowała, że Piątek został bohaterem transferu do Milanu. Przygoda w mediolańskim klubie zakończyła się po roku. Piątek opuścił Serie A i przeniósł się do Bundesligi.

Piątek wróci do Włoch?

Reprezentant Polski nie radzi sobie w berlińskim zespole. Wystarczy powiedzieć, że do tej pory strzelił 12 goli w 56 ligowych meczach. W trwającym sezonie 26-latek zagrał w dziewięciu spotkaniach Bundesligi. Słaba dyspozycja Piątka sprawia, iż Hertha nie miałaby żadnego problemu, by pożegnać się z napastnikiem już w styczniowym oknie.

Jak twierdzi Gianluca Di Marzio, pomocną dłoń może wyciągnąć Genoa. Zespół prowadzony przez Andrija Szewczenkę szuka wzmocnienia na napadzie i Krzysztof Piątek jest jedną z opcji. Według wspominanego źródła, 26-latek mógłby trafić do wypożyczenie z opcją wykupu za 17 milionów euro.

Porozumienie na linii klubów nie powinno być problemem. Decyzja może zależeć od Krzysztofa Piątka.

Komentarze

komentarzy