Kto jest najbardziej wartościowym piłkarzem na świecie? CIES ponownie przygotowało ranking!

Kryzys wywołany koronawirusem z pewnością wpłynie na rynek transferowy. Niektóre transakcje będą niemożliwe do zrealizowania, bowiem wartość najcenniejszych piłkarzy niespecjalnie spadła. Potwierdza to nowy raport CIES w sprawie najdroższych obecnie zawodników.

Nie zaskoczy chyba nikogo lider klasyfikacji. To zawodnik PSG, Kylian Mbappe. 21-latek jest nie tylko gwiazdą ligi francuskiej, ale również całego europejskiego futbolu. Biorąc pod uwagę umiejętności i osiągnięcia piłkarza, obowiązujący kontrakt z mistrzem Ligue 1, a także wiek, Mbappe z kwotą 25,9,2 milionów euro określany jest jako najbardziej wartościowy zawodnik na świecie. Przewaga nad drugim graczem w tym zestawieniu jest spora.

Niespodziewany wybór?

Nie Salah, nie Mane. To Raheem Sterling znalazł się na drugiej pozycji w zestawieniu. Piłkarz Manchesteru City od kilku sezonów należy do czołówki najlepszych graczy Premier League. Wielu sympatyków zapewne nie spodziewało się jednak Anglika tak wysoko w tym zestawieniu. Wartość Sterlinga określono na 194,7 miliona euro.

Podium klasyfikacji zamyka jeden z najbardziej pożądanych graczy młodego pokolenia, czyli Jadon Sancho. Gracz BVB błyszczy na niemieckich boiskach, co przekłada się na ogromne zainteresowanie europejskich potęg. Wartość Sancho określono na 179,1 miliona euro.

Premier League dominuje

Spoglądając na zestawienie czołowej dziesiątki, szybko można dojść do wniosku, iż dominują gracze jeden ligi.

Aż sześciu zawodników występuje w Premier League. Z kolei dwóch piłkarzy reprezentuje barwy zespołu z Bundesligi. Co ciekawe, zaledwie jeden gracz z TOP10 gra w Hiszpanii. W zestawieniu nie ma m.in. Messiego czy Ronaldo. Wynika to przede wszystkim z wieku obu graczy.

Komentarze

komentarzy