Kto zostanie nowym trenerem Newcastle? W grze kilku poważnych kandydatów

Wraz z przejęciem klubu przez bogatego właściciela zawsze dochodzi do wielu spekulacji na temat nowych piłkarzy i zatrudnienia klasowego trenera. Nie inaczej jest w przypadku Newcastle, które ma niebawem przejść sporą rewolucję. Kto zatem poprowadzi „Sroki” po sprzedaniu przez Mike’a Ashleya klubu szejkom z Arabii Saudyjskiej?

Póki co trudno sobie wyobrazić zmiany w trakcie sezonu. Dziennikarze „The Athletic” informują, że Steve Bruce pozostanie na stanowisku, a do tej pory nie odbyły się żadne rozmowy w sprawie jego zwolnienia. Do końca rozgrywek nadal pozostało 9 kolejek i nie ma teraz potrzeby decydować o jego przyszłości. W klubie istnieje przekonanie, że 59-latek dobrze wykonał swoją pracę i potrafił zażegnać kryzys po niemrawym początku sezonu.

Czy jednak Anglik jest odpowiednią osobą, która popchnie zespół do przodu? Z tym można już polemizować. Do tej pory pojawiły się spekulacje na temat zatrudnienia Rafy Beniteza, który ubiegłego lata po kolejnym konflikcie z Ashleyem postanowił rozstać się z Newcastle. Dość szybko znalazł jednak nowego pracodawcę i obecnie piastuje posadę menedżera w chińskim Dalian. Roczne wynagrodzenie na poziomie 12 milionów funtów z pewnością utrzymują go w tym miejscu. Pytanie tylko na jak długo, ponieważ wyniki drużyny nie były do tej pory zadowalające. Sam powrót Benitez na St James’ Park byłby pewnym krokiem w stronę zjednoczenia kibiców, którzy darzą tego trenera wielką sympatią.

Pojawiają się także inni kandydaci, na czele z Maxem Allegrim. Właściciele takim zagraniem pokazaliby, że od początku chcą przestraszyć czołówkę Premier League. W kontekście Newcastle wymienia się także takie nazwiska jak Mauricio Pochettino oraz Lucien Favre.

Z pewnością przekonanie Allegriego i Pochettino byłoby dość problematyczne ze względu na ostatnie zajmowane przez nich posady. Jednak sam projekt wygląda naprawdę ciekawie, głównie dla tego drugiego, który zna Premier League i przez kilka lata rozwinął „Spurs” do regularnego bywalca w TOP 4.

W celu zwiększenia swoich szans na przyciągnięcie menedżera najwyższej klasy, właściciele będą musieli wykazać się na rynku transferowym. Media powoli wspominają między innymi o rozmowach z Edinsonem Cavanim, którego kontrakt z PSG wygasa wraz z końcem tego sezonu. Pojawia się także temat Driesa Mertensa oraz Williana.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Komentarze

komentarzy