Kuriozalna sytuacja w Fiorentinie. Gennaro Gattuso odszedł z klubu!

Nieco ponad trzy tygodnie temu Gennaro Gattuso został zaprezentowany jako nowy trener Fiorentiny. 43-latek nie będzie miał jednak okazji poprowadzić zespołu z Florencji w żadnym meczu. Włoski klub poinformował w czwartek, iż Gattuso odchodzi z zespołu za porozumieniem stron.

Po przyzwoitych, niecałych dwóch latach spędzonych w Neapolu, Gennaro Gattuso dostał propozycję od Fiorentiny. Drużyna z Florencji podczas sezonu 2020/2021 spisywała się poniżej oczekiwań, zajmując trzynaste miejsce w tabeli na koniec kampanii. Gattuso miał za zadanie poprawić pozycję klubu we Włoszech.

Gattuso odchodzi z Fiorentiny

43-letni szkoleniowiec nie będzie miał jednak okazji, by podjąć się tego wyzwania. W czwartek Fiorentina poinformowała, iż Gennaro Gattuso odchodzi z klubu za porozumieniem stron. Zespół zaczął intensywne poszukiwania nowego trenera.

Jaki był główny powód błyskawicznego rozstania? Gianluca Di Marzio twierdzi, że zarząd klubu nie mógł dojść do konsensusu z Gattuso w kwestii transferów. Spory wpływ na wzmocnienia zespołu chciał mieć Jorge Mendes, bardzo znany agent, który jest także przedstawicielem Gattuso. Fiorentina nie zamierzała powierzać Mendesowi takiej roli.

Komentarze

komentarzy