Kwestia opaski w Manchesterze nadal nierozstrzygnięta. Solskjaer wyłonił jednak głównego kandydata?

Sympatycy „Czerwonych Diabłów” do tej pory nie poznali nowego kapitana na sezon 2019/2020. Tę funkcję pełnił ostatnio Antonio Valencia, który opuścił Old Trafford. W mediach pojawia się wielu kandydatów. Według najnowszych doniesień, Solskjaer ma swój typ.

Początkowo głównym pretendentem był Paul Pogba. Takim ruchem Manchester United chciał przekonać Francuza do pozostania w zespole. Na ten moment, sprawa transferu pomocnika nieco ucichła, podobnie jak rola kapitana w zespole. Co prawda 26-latek cały czas jest wymieniany jako możliwy lider, jednakże media nie są już tak przekonane, co do przekazania opaski Francuzowi.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Faworytem do objęcia tej funkcji jest obecnie David de Gea. Bramkarz Manchesteru United w najbliższych dniach przedłuży umowę z klubem. Wraz z nowym kontraktem, Hiszpan może otrzymać opaskę kapitana. Na temat takiej ewentualności wypowiedział się już nawet sam zawodnik – Byłem kapitanem w kilku meczach. Oczywiście, bycie kapitanem takiego zespołu jak Manchester United to coś wspaniałego. Gdybym otrzymał taką rolę, byłby naprawdę, bardzo szczęśliwy.

Prócz wspomnianej dwójki, kandydatami do opaski są także Young, Mata, Smalling. Ole Gunnar Solskjaer zapewne kieruje się przy wyborze stażem zawodników w drużynie. Ashley, Chris czy David to obecnie gracze, którzy mogą pochwalić się dość długą przygodą na Old Trafford.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy