Kwestia tytułu rozstrzygnięta. Manchester City mistrzem Anglii sezonu 2020/2021!

We wtorkowy wieczór piłkarze Manchesteru United rywalizowali na własnym obiekcie z Leicester. Brak zwycięstwa „Czerwonych Diabłów” w tym meczu oznaczał, iż lokalny rywal – ekipa „The Citizens” mogłaby zacząć świętować mistrzostwo Anglii. Tak też się stało. Podopieczni Solskjaera przegrali na Old Trafford z „Lisami” 1:2 i tym samym z tytułu mogą cieszyć się piłkarze Guardioli.

Początek sezonu w wykonaniu Manchesteru City nie był wybitny. Z tygodnia na tydzień „The Citizens” zaczęli spisywać się coraz lepiej. Praktycznie od 2021 roku, podopieczni Pepa Guardioli notują świetne wyniki. Nic więc dziwnego, że klub z Etihad Stadium odrobił stratę do czołówki i zasiadł na fotelu lidera.

Manchester City mistrzem Premier League

„The Citizens” nie oddadzą pierwszego miejsca do końca sezonu. Porażka Manchesteru United z Leicester sprawia, iż Manchester City może już cieszyć się z tytułu mistrza kraju na trzy kolejki przed końcem rozgrywek.

To trzeci tytuł mistrzowski Pepa Guardioli w Premier League. Wcześniej gracze „The Citizens” wygrywali ligę w sezonie 2017/2018, a także podczas kampanii 2018/2019. Zawodnicy z Etihad Stadium staną jeszcze przed szansą na zdobycie trzeciego pucharu w trwających rozgrywkach. Manchester City zmierzy się bowiem w finale Ligi Mistrzów z Chelsea.