Kylian Mbappe na temat nowego kontraktu: Zastanawiam się nad tym

Tylko do końca czerwca 2022 roku Kylian Mbappe ma ważną umowę z PSG. Dla niektórych określenie „tylko” przy osiemnastomiesięcznej umowie może być zastanawiające. Warto jednak pamiętać, że kluby piłkarskie bardzo dbają o to, by przedłużać kontrakty z kluczowymi piłkarzami przed okresem, gdy zawodnikowi zostaje tylko rok umowy. W związku tym, paryska ekipa namawia Mbappe do dalszego pobytu w stolicy Francji. Zawodnik PSG oznajmił, iż zastanawia się nad tą opcją, choć nadal 22-latek nie jest raczej przekonany.

W kontekście swojej kadry, PSG ma dwa główne cele. Nie dotyczą one sprowadzenia nowych zawodników. Mistrz Francji chce przedłużyć kontrakty z dwoma kluczowymi zawodnikami. To Kylian Mbappe oraz Neymar. Obaj mają umowy obowiązujące do końca sezonu 2021/2022. Zarząd PSG razem ze sztabem robią wszystko, by przekonać piłkarzy do dalszego pobytu w Paryżu.

Bez przekonania?

Tuż po pewnym zwycięstwie 4:0 z Montpellier, Kylian Mbappe w rozmowie z Telefoot, wypowiedział się na temat swojej sytuacji kontraktowej – Rozmawiamy z klubem. Zastanawiam się nad tym. Jeśli podpiszę kontrakt, to dam sygnał, że chcę zostać na lata. Czuję się tutaj dobrze. Wkrótce muszę podjąć decyzję. Gdy podpiszę umowę, to zaznaczę, że chcę tutaj grać. 

Kylian Mbappe od dłuższego czasu przymierzany jest do Realu Madryt. Jak na razie nie pojawiają się żadne konkrety w tej sprawie. Najbliższe miesiące będą jednak kluczowe w kontekście ewentualnego transferu. Jeśli Mbappe nie podpisze nowego kontraktu do letniego okna transferowego, to z pewnością pojawi się sporo spekulacji na temat możliwej przeprowadzki Francuza.