Kylian Mbappe potwierdza: Poprosiłem o transfer

W trakcie letniego okna transferowego media poświęciły sporo uwagi Kylianowi Mbappe. Spekulowano, iż Francuz wyraził chęć zmiany klubu. Podczas rozmowy z RMC Sport, piłkarz PSG w końcu potwierdził te doniesienia. 

Paryski klub dokonał wielkich wzmocnień. Wystarczy powiedzieć, że zespół z Ligue 1 zasilili: Leo Messi, Sergio Ramos, Gianluigi Donnarumma, Achraf Hakimi czy Georginio Wijnaldum. Mimo takich transferów, Kylian Mbappe nie był przekonany do przedłużenia umowy, która obowiązuje tylko do końca obecnego sezonu.

Chciał odejść

Francuz w rozmowie z RMC Sport potwierdził, iż wyraził chęć zmiany klubu – Poprosiłem o transfer w lipcu, ponieważ nie chciałem przedłużać kontraktu i liczyłem, że zespół otrzyma opłatę transferową, by sprowadzić odpowiedniego następcę. Chciałem zrealizować to przy zachowaniu odpowiedniego szacunku. Powiedziałem, że jeśli nie chcą mnie sprzedać, to zostanę. Osobiście nie podobało mi się, że z PSG wychodziły komunikaty, iż poprosiłem o transfer w ostatnim tygodniu sierpnia. Tak nie było. Poinformowałem ich wcześniej, już pod koniec lipca.

Poprosiłem o transfer w lipcu. To prawda. Kłamstwem natomiast jest, że odrzuciłem siedem propozycji nowego kontraktu. PSG dało mi bardzo dużo. Przez te cztery lata, które tu spędziłem, zawsze byłem szczęśliwy i nadal jestem – oznajmił Kylian Mbappe.