Kylian Mbappe uratował zwycięstwo Paris SG!

Paris SG miało ogromne kłopoty podczas środowego spotkania Ligue 1 ze Strasbourgiem. Mistrzowie Francji ostatecznie wygrali 2:1 a zwycięstwo zagwarantował gol Kyliana Mbappe z samej końcówki meczu.

Spotkanie idealnie rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy objęli prowadzenie w 14. minucie po trafieniu Marquinhosa. Brazylijczyk wykorzystał doskonałą centrę Neymara z rzutu wolnego i strzałem głową nie dał szans bramkarzowi rywali. Tuż po przerwie Marquinhos ponownie wystąpił w roli głównej, jednak tym razem dość przypadkowo trafił do własnej siatki i zrobiło się 1:1!

Istotne wydarzenie miało miejsce pomiędzy 61. a 63. minutą, kiedy dwie żółte kartki w odstępie 120 sekund otrzymał Neymar. Brazylijczyk najpierw uderzył w twarz Thomassona, a następnie symulował faul w polu karnym przeciwnika.

Szalę zwycięstwa na korzyść PSG w ostatniej akcji meczu przechylił Kylian Mbappe. Król strzelców ostatniego Mundialu został sfaulowany w polu karnym, a następnie sam podszedł do piłki ustawionej na jedenastym metrze i zamienił tę szansę na gola! 2:1!

Paris SG wygrało 2:1 i na ten moment na osiem punktów przewagi nad drugim w tabeli Lens. Ekipa Francka Hasiego dzisiaj zagra z Nice.

PSG – Strasbourg 2:1