La Liga FIFA 20 – Marco Asensio wygrał turniej w grze komputerowej!

Marco Asensio

Obecna sytuacja na świecie uniemożliwia nam rywalizację sportową. Rozwija się natomiast e-sport, w którym uczestniczą m.in. gwiazdy piłki nożnej. W ubiegły weekend zorganizowano turniej La Liga w grze FIFA 20. Zwycięzcą okazał się zawodnik Realu Madryt, Marco Asensio. Hiszpan wygrał w ostatecznym starciu z graczem Leganes, Aitorem Ruibalem.

Za całym eventem stoi Ibai Llanos, przedstawiciel znanej w League Of Legends drużyny G2 Esports. Streamer ma dobre kontakty z kilkoma zawodnikami La Liga, co potwierdzają m.in. wcześniejsze gry z Thibaut Courtois czy Sergio Reguilonem.

Dzięki współpracy z La Liga, Ibai Llanos zorganizował turniej w grze FIFA 20. Celem całej imprezy była oczywiście pomoc w walce z koronawirusem. W związku z wydarzeniem, zespoły z najwyższej klasy rozgrywkowej w Hiszpanii wystawiły po jednym przedstawicielu. Niestety, ostatecznie udziału w turnieju nie wzięli Barcelona, którą miał reprezentować Sergi Roberto, a także ekipa Mallorki. Na przeszkodzie stanęły umowy sponsorskie z Konami, producentem gry Pro Evolution Soccer.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Zwycięzcą turnieju okazał się gracz Realu Madryt, Marco Asensio. Hiszpan nie miał większych problemów, by pokonać przeciwników. Najpierw Asensio poradził sobie z Morlanesem (Villarreal), wygrywając 5-1, następnie zdeklasował Exposito (Eibar), a na koniec wygrał finałową potyczkę z Ruibalem (Leganes).

Najistotniejsza była oczywiście pomoc innym. Już na starcie, przedstawiciele La Liga przekazali 100 tys. euro na szczytny cel. Pieniądze zbierali także widzowie na platformie Twitch.tv.  Ostateczna suma zebrana na walkę z koronawirusem może wynieść około 180 tys. euro. Dokładna kwota nie jest jeszcze znana, gdyż nie został rozliczony zysk z reklam.

 

Komentarze

komentarzy