Lampard odpowiada Mourinho na krytykę. „Nie muszę się tym przejmować…”

Jose Mourinho w pomeczowej analizie w studio „Sky Sports” nie potraktował ulgowo Franka Lamparda. Portugalczyk wytknął błędy swojemu dawnemu podopiecznemu, twierdząc, że Anglik nie postawił na odpowiednich zawodników.

Debiut byłego pomocnika „The Blues” w roli szkoleniowca ekipy ze Stamford Bridge nie okazał się najlepszy. O ile gra nie wyglądała dramatycznie, o tyle wynik poszedł w świat, co nie jest najlepszą wiadomością dla szkoleniowca. Według „The Special One” jednym z powodów takiego rezultatu było nadmierne zaufanie dla młodzieży.

– Jeśli Kante może zagrać 30-35 minut, to był w stanie rozegrać całe spotkanie lub chociaż godzinę. Mam wrażenie, że powinni zagrać z większym doświadczeniem. Na ławce byli obecni tacy gracze jak Alonso, wspomniany Kante czy Giroud. Kiedy patrzysz na występ Mounta, Abrahama czy nawet Christensena – na tego typu mecze potrzebujesz znacznie więcej. Przyjechanie na Old Trafford, nawet jeśli to nie jest najlepszy Manchester United w historii, nigdy nie jest łatwe – stwierdził Portugalczyk.

21-letni Tammy Abraham oraz 20-letni Mason Mount rzeczywiście nie poradzili sobie w tym spotkaniu. Zawiódł także Kurt Zouma, ale Francuz ma już 24 lata i przez ten czas zebrał sporo doświadczenia na poziomie Premier League.

Lampard na konferencji prasowej został zapytany o słowa Mourinho. Anglik nie wydawał się być z tych słów zadowolony.

Nie muszę się zbytnio przejmować tym, co mówią eksperci. Nie mogę wyciągnąć ludzi z pokoju medycznego i nakazać im grać, niezależnie od tego czy są doświadczenie czy nie. Piłkarze, którzy wystąpili dzisiaj i ci dostępni na ławce to wszystko, co obecnie posiadamy. Brakowało nam kilku świetnych zawodników, ale też nie chcę, aby to zostało odebrane za wymówkę – zakończył Frank.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy