Lassana Diarra pożegna się z PSG. Środek pola w tarapatach?

PSG kojarzy się z klubem, w którym grają gwiazdy światowego formatu. Jeśli popatrzymy na ofensywę drużyny, trudno się z takim stwierdzeniem nie zgodzić. Zupełnie inaczej wygląda już środek pola paryskiego zespołu. Thomas Tuchel ma się nad czym zastanawiać. 

Od kilku dobrych tygodni, media żyją sytuacją Adriena Rabiota. Francuski pomocnik najprawdopodobniej podpisze kontrakt z Barceloną i  będzie występować w barwach hiszpańskiego zespołu. Jeśli „Duma Katalonii” nie zdecyduje się na wykup Francuza zimą, to Rabiot przesiedzi sześć miesięcy na trybunach. Paryski klub jest mocno poirytowany postawą piłkarza oraz jego matki (jednocześnie agenta zawodnika). Relacje na linii Adrien-PSG są na tyle złe, że 23-latek otrzymał zakaz wstępu do szatni drużyny.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO

W związku z całą sytuacją, paryski zespół stracił środkowego pomocnika. Kolejnym zawodnikiem, który najprawdopodobniej nie wystąpi w barwach PSG jest Lassana Diarra. 33-latek dość niespodziewanie dołączył do mistrza Francji na początku stycznia 2018 roku. Przez rok, Diarra zanotował łącznie 19 występów, spędzając na murawie 935 minut. W ostatnich miesiącach, Francuz ma spore problemy z grą. Wszystko za sprawą kontuzji zawodnika. Dodatkowo sam piłkarz coraz częściej zastanawiał się nad zakończeniem kariery.

Według ostatnich doniesień mediów, środkowy pomocnik poinformował klub, że zamierza zawiesić buty na kołek. Zarząd oraz sztab starali się przekonać piłkarza, by ten przemyślał decyzję, gdyż nadal jest ważnym elementem pierwszej drużyny. Wydaje się jednak, że Lassana Diarra nie zmieni już zdania. Sam zawodnik miał już osiągnąć porozumienie z PSG w sprawie rozwiązania umowy.

Tym samym środek pola paryskiego klubu zaczyna wyglądać niepokojąco. Liderem pomocy jest oczywiście Marco Verratti. Od dłuższego czasu, nową rolę w zespole pełni Marquinhos, który został przesunięty z obrony do pomocy. Jeśli jednak jeden z wymienionej dwójki nie będzie mógł zagrać z powodu kontuzji, Thomas Tuchel prócz Juliana Draxlera ma niewielki wybór w klubie. Pozostali środkowi pomocnicy w zespole to: 21-letni Christopher Nkunku, 19-letni Antoine Bernede oraz 18-letni Yacine Adli.

Niewykluczone zatem, że w trakcie zimowego okna transferowego, zarząd PSG postara się sprowadzić dodatkowego pomocnika do klubu.

Wykorzystaj kod i odbierz 20 zł za FRIKO

Komentarze

komentarzy