Lazio pod lupą włoskiej federacji. Sprawa dotyczy trzech piłkarzy rzymskiej ekipy!

Pandemia koronawirusa w znacznym stopniu wpływa na rozgrywki piłkarskie. Z powodu pozytywnych wyników testów, zespół Lazio w rywalizacji z Club Brugge musiał radzić sobie bez wielu kluczowych graczy. Część z nich wróciła na ligową potyczkę z Torino. Mimo to, nie będą oni dostępni na rywalizację z Zenitem. Sprawę zamierza zbadać włoska federacja. 

O kogo dokładnie chodzi? Tymi piłkarzami są Ciro Immobile, Lucas Leiva oraz Thomas Strakosha. Cała trójka nie zagrała w rywalizacji w Brugii. Zawodnicy pojawili się jednak na ławce rezerwowych w wygranym 4:3 spotkaniu z Torino. Wydawało się zatem, że Ciro, Lucas i Thomas będą mogli pomóc drużynie w potyczce z Zenitem.

Braki w kadrze Lazio

Wspominani zawodnicy zostali jednak zatrzymani we Włoszech i nie zagrają w środowym spotkaniu. Jak twierdzi „La Gazzetta dello Sport”, taki rozwój sytuacji zainteresował FIGC, czyli włoską federację piłkarską. Związek ma zbadać, czy podczas zgłaszania zawodników na mecz z Torino przestrzegano wszystkich zasad.

Jeśli nie, to Lazio może zmierzyć się z poważnymi konsekwencjami. Najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada, że w kontekście rozgrywek Ligi Mistrzów, UEFA korzysta z testów PCR, które mogą wykrywać wcześniejsze zakażenie i nie odzwierciedlać obecny stan.

Komentarze

komentarzy