Lech pokonał Koronę Kielce po dreszczowcu w końcówce!

Lech Poznań pokonał w ostatnim meczu 16. kolejki PKO Ekstraklasy Koronę Kielce 3:2. O wygranej mistrzów Polski zadecydował gol Filipa Szymczaka w 93. minucie!

Od początku meczu przewagę na murawie miał Kolejorz. Piłkarze Johna van den Broma prowadzenie objęli tuż przed przerwą, kiedy gola z rzutu karnego strzelił Mikael Ishak. Kilka chwil po zmianie stron na 2:0 podwyższył Joao Amaral!

Korona Kielce odżyła po tym, jak dość przypadkowo w polu karnym zagrał Jesper Karlstrom. Goście otrzymali rzut karny, a jedenastkę na gola zmienił Jakub Łukowski. Kilka chwil później przyjezdni doprowadzili do remisu – Korona ponownie wywalczyła rzut karny, a tym razem wykorzystał go Jacek Podgórski.

Lech grał jednak od końca – w 93. minucie doskonałą centrę w pole karne posłał Alan Czerwiński, a piękną główką popisał się Filip Szymczak! Dzięki temu to ostatecznie gospodarze zagarnęli trzy oczka.

Lech Poznań  – Korona Kielce 3:2
Gole: 1:0 Ishak, 2:0 Amaral, 2:1 Łukowski, 2:2 Podgórski, 3:2 Szymczak