Lech Poznań pracuje nad transferem portugalskiego talentu. Padnie rekord ekstraklasy?!

Lech Poznań został mistrzem Polski sezonu 2022/2023. Oznacza to, iż „Kolejorz” weźmie udział w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. Ewentualny sukces w postaci awansu do fazy grupowej tych prestiżowych rozgrywek byłby olbrzymim sukcesem i wyraźnym zastrzykiem gotówki. Nic dziwnego, że Lech zaczyna pracować nad transferami. Według ostatnich doniesień mediów, Afonso Sousa z Belenenses SAD znalazł się na radarze poznańskiego klubu. Jak twierdzą portugalskie źródła, ewentualna przeprowadzka 22-latka oznaczałaby rekord ekstraklasy.

Od września 2020 roku, Afonso Sousa jest graczem Belenenses SAD. W trakcie kampanii 2021/2022, ofensywny pomocnik rozegrał 29 ligowych spotkań, zdobył 1 bramkę oraz zanotował 2 asysty. Dodatkowo Sousa dorzucił 2 trafienia w 3 pucharowych występach.

Afonso Sousa zostanie graczem Lecha?

Jak twierdzi O Jogo, Lech Poznań bardzo intensywnie pracuje nad transferem 22-latka. Według wspomnianego źródła, Sousa może trafić do polskiego klubu za kwotę czterech milionów euro, co oznaczałoby rekord transferowy PKO BP Ekstraklasy. Połowa tej sumy wpadłaby na konto Porto, które w momencie przenosin Sousy do Belenenses zagwarantowało sobie 50% praw z transferu.

Trudno jednak wyobrazić sobie, by Lech Poznań wydał na jednego zawodnika aż cztery miliony euro. Jeśli Sousa trafi do mistrza Polski, to z pewnością za mniejsze pieniądze.

Komentarze

komentarzy