Lech Poznań z awansem do Ligi Konferencji

Lech Poznań zremisował z Dudelange 1:1 i awansował do fazy grupowej Ligi Konferencji. Bramkę dla Kolejorza zdobył Joel Pereira.

Słaby początek Kolejorza

Lech Poznań bardzo źle wszedł w mecz. Wszystko rozpoczęło się od zmarnowanej okazji Mikaela Ishaka, który nie trafił w piłkę po dograniu od Joela Pereiry. Kilkanaście minut później gospodarze odpowiedzieli trafieniem – brankę po strzale z dystansu i późniejszym rykoszecie zdobył Mehdi Kirch. Prowadzenie Dudelange mogło być wyższe, ale świetną paradą w samej końcówce pierwszej połowy popisał się Filip Bednarek.

Dobra zmiana Citaiszwiliego

W drugiej połowie John van den Brom zdecydował się na dwie zmiany – Filip Szymczak zmienił Mikaela Ishaka, który zszedł z kontuzją, a Gio Citaiszwili zajął miejsce Kristoffera Velde. To właśnie Gruzin już chwilę po wejściu obsłużył podaniem Joela Pereirę, a Portugalczyk wpakował piłkę do sieci!

Do ostatniego gwizdka Lech kontrolował już boiskowe wydarzenia, a nawet mógł podwyższyć wynik, ale sytuacji na 2:1 nie wykorzystał wspominany Szymczak.

Awans Lecha, który był obowiązkiem, stał się faktem. Kolejorz wrócił do fazy grupowej Europejskiego Pucharu po dwóch latach. Rywali mistrzów Polski poznamy już w piątkowe południe.

Dudelange – Lech Poznań 1:1