Lech wymęczył zwycięstwo nad Dudelange

Lech Poznań pokonał luksemburskie Dudelange 2:0 i jest blisko awansu do fazy grupowej Ligi Konferencji. Bramki dla mistrzów Polski zdobywali Kristoffer Velde oraz Mikael Ishak.

Kolejorz bardzo udanie otworzył mecz, bo już w szóstej minucie udało się zdobyć premierowe trafienie. Po zmieszaniu w polu karnym piłkę przed szesnastką zgarnął Kristoffer Velde, po czym oddał mocny strzał i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Lechowi prowadzenie udało się podwyższyć po kilkunastu minutach od wznowienia gry po przerwie. Pedro Rebocho zagrał półgórną piłkę do Mikaela Ishaka, a Szwed pewnym strzałem dał Kolejorzowi drugie trafienie. Jak pokazały powtórki, kapitan mistrzów Polski był na spalonym, ale sędzia nie mógł zmienić swojej decyzji z uwagi na brak systemu VAR.

W samej końcówce Lech musiał radzić sobie w dziesiątkę. Czerwoną kartkę za faul na rywalu, który wychodził an czystą pozycję, otrzymał Antonio Milić. Goście nie byli jednak już w stanie zagrozić Lechowi w żaden sposób i wynik 2:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka arbitra.

Lech Poznań wygrał 2:0, ale nikogo nie zachwycił swoją grą. Rewanż na boisku rywala już za tydzień o godzinie 20:00.

Lech Poznań – Dudelange 2:0
Gole: 1:0 Velde; 2:0 Ishak