Lechia Gdańsk przypieczętowała awans. Zwycięstwo w Skopje!

Lechia Gdańsk zameldowała się w drugiej rundzie kwalifikacyjnej Ligi Konferencji Europy. Zespół z PKO BP Ekstraklasy wygrał w Skopje 2:1 z Akademiją Pandew. Na piłkarzy Tomasza Kaczmarka czeka Rapid Wiedeń.

Całkiem dobrze Lechia Gdańsk rozpoczęła rewanżowy mecz. Przed szansą na zdobycie bramki stanął Gajos. Po dobrych dziesięciu minutach gości, do głosu w końcu doszła Akademija Pandew, która stworzyła sobie kilka świetnych szans. Przed najlepszą stanął  Marong Ousman, który powinien dać prowadzenie gospodarzom.

Fenomenalny strzał Gajosa

Akademija próbowała, a gola strzeliła Lechia. Fenomenalnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Maciej Gajos, który dał prowadzenie ekipie z PKO BP Ekstraklasy. Do końca pierwszej połowy Lechia Gdańsk kontrolowała przebieg rywalizacji. W drugiej połowie spotkania prowadzenie Lechii powinien podwyższyć Zwoliński, który odebrał piłkę na połowie rywala. 29-latek znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale uderzył wprost w bramkarza rywali.

Trafienie Mitrovskiego

Gospodarze strzelili długo wyczekiwanego gola w 59. minucie. Źle w defensywie zagrała Lechia Gdańsk, co wykorzystał Dimitar Mitrovski, który miał sporo miejsca w polu karnym zespołu Kaczmarka, dzięki czemu posłał uderzenie, które zakończyło się golem. Końcówka potyczki należała do gości. Flavio Paixao, który zameldował się na murawie w drugiej części meczu, dograł do Pietrzaka, a ten strzelił decydującego gola.

Lechia Gdańsk zameldowała się w drugiej rundzie, gdzie zagra z Rapidem Wiedeń.

Akademija Pandew 1-2 Lechia Gdańsk