Legendarny piłkarz Arsenalu: Robert Lewandowski nie jest tak dobry jak Harry Kane

Ubiegły rok należał do Roberta Lewandowskiego. Piłkarz Bayernu razem ze swoim klubem cieszył się z mistrzostwa kraju, a także triumfu w Lidze Mistrzów. Polak został wybrany najlepszym piłkarzem roku według FIFA. Dość kontrowersyjne zdanie na temat snajpera „Bawarczyków” ma były gracz Arsenalu – Paul Merson. Według Anglika, lepszym zawodnikiem od Polaka jest Harry Kane.

Kane od lat uchodzi za jednego z najlepszym napastników Premier League. 27-latek ma na swoim koncie m.in. tytuły króla strzelców w lidze (sezony 2015/2016 i 2016/2017), a także miano króla strzelców mistrzostw świata 2018. Pusta jest natomiast gablota Kane’a w kontekście pucharów, które zdobywa się z drużyną. To z pewnością wpływa na ocenianie snajpera na arenie międzynarodowej.

Kane lepszy od Lewandowskiego

Innego zdania jest Paul Merson, legendarny piłkarz Arsenalu. Anglik w swoim felietonie dla „Daily Star” oznajmił bowiem, iż Kane jest lepszy od Lewandowskiego – Powiedziałbym, że Harry Kane jest najbardziej utalentowanym zawodnikiem w reprezentacji Anglii – nawet bardziej utalentowanym niż Grealish czy Foden.

Strzelił tak wiele goli, a także podaje piłkę lepiej niż ta dwójka. Robert Lewandowski zdobył w zeszłym roku nagrodę dla najlepszego piłkarza świata. Ale nie jest tak dobry jak Harry Kane. Osiągnął to w Bundeslidze, natomiast Kane robi to w Premier League. I nie pamiętam, żeby Lewandowski dotykał piłki na ostatnim mundialu. Kane zdobył natomiast Złotego Buta tego turnieju.

 

 

Komentarze

komentarzy