Legia mistrzem Polski sezonu 2020/2021!

fot. https://twitter.com/LegiaWarszawa

 

W środowy wieczór oczy wielu kibiców polskiej piłki były skierowane na Białystok. Jagiellonia podejmowała bowiem na własnym obiekcie Raków Częstochowa. Brak zwycięstwa ekipy gości sprawiał, iż Legia Warszawa już 28 kwietnia okrzyknięta zostałaby mistrzem Polski sezonu 2020/2021. Tak też się stało. Raków bezbramkowo zremisował z Jagiellonią, więc zespół „Legionistów” może cieszyć się z tytułu.

W trakcie rundy wiosennej Legia Warszawa notuje bardzo dobre wyniki. Wystarczy powiedzieć, że tylko w czterech z trzynastu spotkań piłkarze Czesława Michniewicza nie sięgali po trzy punkty, notując trzy remisy i zaledwie jedną porażkę. Reszta stawki PKO BP Ekstraklasy nie zdołała nawiązać odpowiedniej walki, dlatego tytuł dla „Legionistów” był formalnością.

Legia mistrzem Polski

Na trzy kolejki przed końcem kampanii, Legia Warszawa może cieszyć się z tytułu mistrza Polski sezonu 2020/2021.

Raków Częstochowa tylko zremisował w wyjazdowym starciu z Jagiellonią, dlatego podopieczni Marka Papszuna nie mają już matematycznych szans na tytuł. Kwestia mistrza jest rozstrzygnięta. Pozostaje pytanie, kto pożegna się z najwyższą klasą rozgrywkową. O utrzymanie walczą przede wszystkim Stal Mielec oraz Podbeskidzie Bielsko-Biała.