Legia rozważa zmianę trenera? Jest kilku kandydatów

Jerzy Brzęczek

Choć Legia Warszawa rozpoczęła przygodę z fazą grupową Ligi Europy od dwóch zwycięstw, to wyniki mistrza Polski w PKO BP Ekstraklasie pozostawiają wiele do życzenia. Oliwy do ognia dolała porażka w hicie z Lechem. Nic dziwnego, że w szeregach warszawskiej ekipy pojawiają się dyskusje na temat ewentualnej zmiany trenera. Według ostatnich doniesień mediów, Legia rozważa trzech kandydatów.

Dziewięć spotkań, zaledwie trzy zwycięstwa i aż sześć porażek. Wyniki Legii w lidze są rozczarowujące. Wystarczy powiedzieć, że mistrz Polski zajmuje piętnaste miejsce w tabeli. Owszem ma zaległe dwa spotkania, ale nawet zwycięstwo w jednym z nich nie pozwoli warszawskiej drużynie przesunąć się w tabeli. Strata do czternastego Górnika Zabrze wynosi cztery oczka.

Zmiana trenera?

Nic dziwnego, że w mediach przewija się temat ewentualnej zmiany trenera. Jak twierdzi „Przegląd Sportowy”, Legia rozważa takie opcje jak Jerzy Brzęczek czy Marcin Brosz. Co ciekawe, faworytem Dariusza Mioduskiego ma być Marek Papszun. Zatrudnienie aktualnego trenera Rakowa jest obecnie niewykonalne. Po pierwsze, zespół z Częstochowy na pewno nie chce tracić tak wartościowego szkoleniowca. Po drugie, przepisy PZPN uniemożliwiają danemu trenerowi pracy w dwóch różnych zespołem podczas jednej rundy.

Co to oznacza? Najprawdopodobniej Czesław Michniewicz utrzyma jeszcze posadę. Wiele zależy od najbliższych spotkań Legii.