Legia Warszawa pracuje nad wzmocnieniem z ligi ukraińskiej!

W związku z agresją Rosji na Ukrainie, piłkarze z lig ukraińskich oraz rosyjskich otrzymali zielone światło w kontekście tymczasowej zmiany klubu. Dla przykładu, Grzegorz Krychowiak już wkrótce zostanie graczem AEK Ateny. Nad wzmocnieniami pracują również polskie zespoły. Według ostatnich doniesień mediów, Benjamin Verbić trafi do Legii.

Verbić to słoweński piłkarz, który ma za sobą już 38 występów w dorosłej reprezentacji. 28-latek w trakcie swojej kariery grał w takich ekipach jak NK Celje, Simer Sampion, FC Kopenhaga czy Dynamo Kijów. Do ukraińskiego zespołu przeszedł w styczniu 2018 roku. W obecnej kampanii, Verbić nie był kluczowych graczem swojej drużyny. Wystarczy powiedzieć, że 28-latek rozegrał 9 ligowych meczów, zdobył 2 bramki oraz zanotował 1 asystę.

Benjamin Verbić zostanie zawodnikiem Legii?!

We wcześniejszych rozgrywkach pozycja Słoweńca w ukraińskim klubie była znacznie silniejsza. Verbić rozegrał bardzo udany sezon 2019/2020, zdobywając 11 goli w 25 ligowych meczach. Jak informuje m.in. BuckarooBanzai na Twitterze, Legia Warszawa jest już w zaawansowanych rozmowach w sprawie transferu 28-latka. Verbić ma grać w warszawskim zespole do końca obecnego sezonu.

Komentarze

komentarzy