Legia wnioskuje o niewyznaczanie Bartosza Frankowskiego na mecze warszawskiej ekipy

Na dość niecodzienny krok zdecydowała się Legia Warszawa. Mistrz Polski wystosował pismo do Przewodniczącego Kolegium Sędziów – Zbigniewa Przesmyckiego w sprawie niewyznaczania arbitra Bartosza Frankowskiego na mecze warszawskiej ekipy. Jest to pokłosie decyzji, jakie podejmował sędzia Bartosz Frankowski w trakcie spotkań Legii.

Pretensje mistrza Polski w kontekście pracy Frankowskiego wydają się uzasadnione. Ostatni mecz Legii z Górnikiem wzbudził pewne kontrowersje. Mowa konkretnie o decyzjach, jakie podejmował w tym spotkaniu Bartosz Frankowski. Arbiter nie pokazał m.in. drugiej żółtej kartki dla Erika Janzy.

Prośba o niewyznaczanie Bartosza Frankowskiego

W związku z zaistniałą sytuacją, Legia Warszawa opublikowała we wtorek pismo, które skierowała do Zbigniewa Przesmyckiego – Przewodniczącego Kolegium Sędziów. Po przytoczeniu konkretnych sytuacji meczowych, zespół ze stolicy Polski wystosował wniosek o niewyznaczanie Bartosza Frankowskiego przy ustalaniu składów sędziowskich na mecze Legii podczas sezonu 2020/2021.

Warto zaznaczyć, że Bartosz Frankowski znalazł się w składzie sędziowskim VAR na mecz Legii w Pucharze Polski, który zostanie rozegrany już w tym tygodniu. Trudno jednak spodziewać się, by Kolegium Sędziów pozytywnie rozpatrzyło wniosek warszawskiego klubu. Zespoły nie mogą wpływać na dobór sędziów. Legia mogłaby jedynie zasugerować, by kolegium bardziej dbało o poziom sędziowski w trakcie spotkań.

Komentarze

komentarzy