Legia wydała komunikat w sprawie ataku na piłkarzy

W niedzielny wieczór media obiegła informacja o agresji kibiców Legii w stronę piłkarzy warszawskiego klubu. Mistrz Polski potwierdził te doniesienia i wydał specjalny komunikat, w którym poinformował, iż prowadzi rozmowy z zawodnikami. 

Choć Legia zajmuje ostatnie miejsce w PKO BP Ekstraklasie, to wyniki zespołu nie są obecnie najważniejszym problemem zarządu klubu. W związku z atakiem kibiców na piłkarzy mistrza Polski, wielu graczy rozważa rozwiązanie kontraktu z Legią. Dodatkowo dochodzi do tego rezygnacja Marka Gołębiewskiego z funkcji trenera „Legionistów”.

Legia z komunikatem

W poniedziałkowe popołudnie Legia Warszawa opublikowała specjalny komunikat, w którym poruszyła zdarzenia z niedzielnego wieczoru – Legia Warszawa informuje, że w drodze powrotnej po przegranym meczu 18. kolejki Ekstraklasy, doszło do incydentu z udziałem agresywnie zachowującej się grupy osób. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami i podjętymi środkami ostrożności, autokar z piłkarzami wracał do ośrodka treningowego w eskorcie policji. Mimo tych zabezpieczeń doszło do chwilowego zatrzymania pojazdu, a następnie wejścia kilku osób do autokaru i przejawów agresji wobec piłkarzy. W wyniku interwencji policji grupa została niezwłocznie rozgoniona. Szczegóły zajścia weryfikowane są od wczoraj z policją, która wydała oficjalny komunikat w sprawie. Klub traktuje incydent z najwyższą powagą i dąży do jego pełnego wyjaśnienia. Jednocześnie z całą mocą potępiamy wszelkie formy  agresji, na którą nie może być miejsca w sporcie niezależnie od poziomu emocji. Podkreślamy, że uważamy takie działania za nieakceptowalne i szkodliwe. Współpracujemy z policją w celu wyjaśnienia okoliczności tego zajścia i podjęcia kolejnych niezbędnych działań.

Obecnie prowadzimy rozmowy z piłkarzami, po których wspólnie podejmiemy decyzje w kwestii dalszych formalnych kroków. Podjęliśmy także natychmiastowe decyzje mające na celu dodatkowe zwiększenie środków bezpieczeństwa w ramach i wokół klubowych obiektów. Naszym priorytetem jest pełne wyjaśnienie sprawy i zapewnienie wsparcia oraz poczucia bezpieczeństwa wszystkim zawodnikom i pracownikom Klubu.

Czekamy zatem na dalsze komunikaty i ewentualne kroki, jakie podejmą klub i zawodnicy.

Komentarze

komentarzy