Leicester finalizuje transfer obrońcy!

Po sprzedaży Bena Chilwella do Chelsea za 50 milionów euro, Leicester ma odpowiednie środki, by zrealizować pierwszy transfer w letnim oknie. Według ostatnich doniesień mediów, nowym zawodnikiem „Lisów” zostanie Timothy Castagne.

Belgijski defensor ostatnie trzy sezony spędził w Atalancie. Zespół z Bergamo w 2017 roku zapłacił za zawodnika Genk około 6,5 miliona euro. Od początku pobytu w Serie A, Timothy Castagne był ważnym ogniwem włoskiego zespołu. W trakcie ubiegłej kampanii, 24-latek rozegrał 27 spotkań w lidze.

Kierunek Leicester

Jak twierdzi Kristof Terreur z HLN, Timothy Castagne wkrótce zostanie nowym zawodnikiem Leicester. Angielski zespół zapłaci za zawodnika 24 miliony euro. Sam defensor z kolei podpisze kontrakt na 5 lat.

Castagne jest nominalnym prawym obrońcą. Belg może jednak grać również na lewej stronie. Trudno zatem określić, czy 24-latek jest traktowany jako następca Chilwella. Być może szansę dostanie 19-letni Luke Thomas, który rozegrał kilka spotkań pod koniec sezonu ze względu na kontuzję nowego gracza Chelsea.

Rekordowy transfer

Jeśli doniesienia w kwestii kwoty transferu będą zgodne z prawdą, to Timothy Castagne zostanie najdroższym belgijskim defensorem w historii. Co ciekawe, ten tytuł od 2014 roku dzierży Thomas Vermaelen, który trafił z Arsenalu do Barcelony za 19 milionów euro.

 

Komentarze

komentarzy