Leicester poważnie myśli o TOP6. Jeden transfer zrealizowany, drugi o krok!

Niezwykle emocjonująco zapowiada się walka o TOP6 w Premier Leauge podczas sezonu 2019/2020. Wszystko za sprawą niepewnych sytuacji na Old Trafford, Stamford Bridge oraz Emirates Stadium. Kibice angielskiej piłki coraz głośniej i śmielej mówią o możliwej walce Wolverhampton czy Leicester o najwyższe miejsca. W szczególności, że „Lisy” zrealizowały jedno wzmocnienie i planują kolejne!

Ayoze Perez w czwartek został oficjalnie zawodnikiem „Lisów”. Hiszpan zdobywając 12 bramek w sezonie 2018/2019 był najlepszym strzelcem „Srok” w lidze. Nie trzeba zatem mówić, jak dotkliwa jest to strata dla Newcastle, biorąc pod uwagę jeszcze odejście Rafaela Beniteza. Klub otrzymał za Pereza około 30 milionów funtów.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Na piłkarzu Newcastle nie skończą się poważne wzmocnienia Leicester. Klub planuje także sprowadzić Youriego Tielemansa. Belg w kilka miesięcy zaimponował władzom Leicester. Swoją grą, 22-latek skupił uwagę także innych zespołów w Premier League. Manchester United przez pewien czas sondował możliwość sprowadzenia zawodnika. W kontekście transferu, na pole position są jednak „Lisy”. Tielemans dobrze czuł się w klubie przez ten krótki okres, dlatego ekipa z King Power Stadium zamierza sprowadzić piłkarza na stałe. Jeśli przenosiny Tielemansa dojdą do skutku, to zespół pobije najprawdopodobniej swój rekord transferowy. Belg ma kosztować bowiem 40 milionów funtów, a do tej pory najdroższą transakcją był transfer związany ze Slimanim (około 30 milionów euro).

Patrząc praktycznie, sporym wzmocnieniem Leicester będzie także… brak sprzedaży piłkarzy. Harry Maguire jest w kręgu zainteresowań obu ekip z Manchesteru. Według mediów, „Czerwone Diabły” zaoferowały za Anglika nawet 70 milionów funtów. Postawa zarządu „Lisów” jest jednak niezmienna. Klub nie chce sprzedawać obrońcy, chyba że, pojawi się na stole oferta w wysokości 90 milionów funtów. Jeśli zatem zespół odrzuca bardzo atrakcyjną ofertę (wspomniane 70 milionów), to śmiało można wywnioskować, jakie są ambicje tej ekipy.

Dodatkowo Manchester United interesuje się Jamesem Maddisonem. 22-latek rozegrał bardzo udany, debiutancki sezon w Leicester. „Lisy” podobnie jak w przypadku Maguire’a, nie zamierzają sprzedawać zawodnika. Stanowisko klubu może zmienić tylko atrakcyjna oferta.

Załóżmy scenariusz, że drużyna wzmocniona jest wspomnianą dwójką (Perez oraz Tielemans), a klubu nie opuszczą ważni gracze. Czy widzicie ekipę Rodgersa właśnie na czołowej lokacie w Premier League?

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy