Leicester wytypowało następcę Bena Chilwella?

Chelsea wykonała bardzo ważny krok w kierunku sprowadzenia Bena Chilwella. Według ostatnich doniesień mediów, defensor „Lisów” wkrótce zostanie nowym graczem „The Blues”. W związku z tym, zarząd Leicester musi znaleźć odpowiedniego następcę. Poważnym kandydatem jest Nicolas Tagliafico z Ajaksu. 

W piątek David Ornstein z „The Athletic” poinformował o przełomie w sprawie transferu Chilwella. Jak twierdzi wiarygodne źródło, zespół ze Stamford Bridge jest bliski porozumienia z Leicester w kwestii przeprowadzki lewego defensora. Ekipa z King Power Stadium ma zarobić na sprzedaży Anglika około 50 milionów funtów.

Tagliafico trafi do Leicester?

Utrata zawodnika z pierwszego składu sprawia, iż zespół „Lisów” musi sprowadzić odpowiedniego następcę. Według Fabrizio Romano, poważnym kandydatem na miejsce Chilwella jest Nicolas Tagliafico.

Agent defensora skontaktował się z Leicester. Można przypuszczać, że wkrótce rozpoczną się rozmowy w sprawie transferu. Tagliafico chce opuścić Ajax, a holenderski klub nie zamierza stawać na przeszkodzie.

Opcja Chelsea

Co ciekawe, Nicolas Tagliafico był także wymieniany jako jedna z opcji dla Chelsea. Drużyna ze Stamford Bridge od początku celowała jednak w transfer Bena Chilwella i to Anglik był opcją numer jeden dla londyńskiej ekipy.