Leicester zamierza zatrzymać kluczowych zawodników!

Nadal nie wiadomo, jak będzie wyglądał światowy rynek piłkarski po pandemii. Niektórzy eksperci wykluczają transfery za kwoty rzędu 100 milionów euro. Inni sugerują, iż zespoły z mniejszym budżetem pod naciskiem problemów finansowych zostaną zmuszone do sprzedaży kluczowych zawodników. W tym gronie nie znajdzie się najprawdopodobniej Leicester. Ekipa z King Power Stadium zamierza przedłużyć kontrakty z kluczowymi zawodnikami.

Nie od dziś wiadomo, że James Maddison jest w kręgu zainteresowań Manchesteru United. Pomocnik „Lisów” był łączony z przeprowadzką już w trakcie zimowego okna transferowego. Oczywiście transakcje na taką skalę w połowie sezonu są rzadkością, więc bardziej realny wydawał się scenariusz, który zakładał, że Maddison przeprowadzi się na Old Trafford latem.

Leicester nie zamierza sprzedawać kluczowego gracza. Jak informuje portal „90min”, klub chętnie zaoferuje zawodnikowi nowy kontrakt. Obecna umowa Jamesa obowiązuje do 2023 roku. Oznacza to, iż 23-latek zapewne mógłby liczyć przede wszystkim na wzrost zarobków.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Według wspomnianego źródła, na podwyżkę liczyć może także Ben Chilwell. 23-latek z kolei przymierzany był do Chelsea. Frank Lampard jest wielkim sympatykiem talentu lewego defensora. Władze „Lisów” już na początku rozmów zakomunikowały „The Blues”, iż ewentualny transfer Chilwella może ich sporo kosztować. Media podawały kwotę w wysokości 75 milionów funtów.

Nowe doniesienia sugerują, iż defensor ma szansę podpisać nowy kontrakt, który także będzie bazować najprawdopodobniej na podwyżce. Chilwell jest aktualnie związany z zespołem do końca czerwca 2024 roku.

Kolejna dwójka

Na umowach tej dwójki się nie skończy. Caglar Souyuncu także ma otrzymać większe wynagrodzenie. Środkowy obrońca zastąpił sprzedanego do Manchesteru United Harry’ego Maguire’a. 23-latek bardzo dobrze radzi sobie w tym sezonie, co zamierza docenić zarząd Leicester.

Grono piłkarzy z możliwymi kontraktami zamyka Youri Tielemans. Belg został wykupiony przez „Lisy” w letnim oknie transferowym. W trakcie przerwanego sezonu, 22-latek zagrał w 28 spotkaniach, zdobywając 3 gole i 5 asyst.

Komentarze

komentarzy