Leo Messi na konferencji prasowej: Chcę ponownie wygrać Ligę Mistrzów

Najgłośniejszy ruch transferowy ostatnich lat stał się faktem. Leo Messi został graczem PSG. Francuski klub we wtorek ogłosił zakontraktowanie argentyńskiego zawodnika, natomiast na środę zaplanowano specjalną konferencję prasową z udziałem 34-latka. Leo Messi nie kryje radości z faktu, że będzie występować w Paryżu. Argentyńczyk liczy, iż uda mu się jeszcze raz wygrać Ligę Mistrzów.

Przeprowadzka Messiego przebiegła błyskawicznie. Przypomnijmy, że w czwartek 5 sierpnia Barcelona poinformowała o odejściu 34-latka z klubu. Przedstawiciele PSG szybko przeszli do konkretnych negocjacji z agentami 34-latka i ustalili warunki kontraktu. Messi zjawił się we wtorek w Paryżu, gdzie nastąpiła prezentacja. Na środę zaplanowano natomiast konferencję prasową z udziałem Leo.

Radość z przeprowadzki

Messi nie krył radości z przenosin do Paryża, zaznaczając jednak, iż była to trudna decyzja – Wszyscy zdają sobie sprawę, że odejście z Barcelony było dla mnie bardzo trudne. Jestem jednak bardzo szczęśliwy, iż dołączyłem do PSG. Nie mogę doczekać się rozpoczęcia treningów. Od początku negocjacji PSG przyjęło bardzo konkretną pozycję. Chcę podziękować klubowi za wykonaną pracę, a także przywitanie. 

Kibice nie mogą doczekać się wspólnej gry trio Messi-Neymar-Mbappe. Argentyńczyk otrzymał pytanie dotyczące występów z tymi zawodnikami – Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. To szaleństwo. Będę grać z najlepszymi zawodnikami na świecie. Taka kwestia zawsze cieszy.

Od kilku lat Leo Messi podkreśla, iż chce jeszcze raz sięgnąć po Ligę Mistrzów. 34-latek ma nadzieję, że uda się to zrobić w Paryżu – Moim celem i jednocześnie marzeniem jest sięgnięcie po Ligę Mistrzów jeszcze raz. Myślę, że ta drużyna ma możliwości, by to zrobić. 

Nie zabrakło także pytania o Barcelonę, a konkretniej o możliwość rywalizacji z „Dumą Katalonii” w Lidze Mistrzów. W takich słowach Leo Messi skomentował ewentualny pojedynek – To będzie bardzo miłe, jeśli przydarzy mi się wrócić do Barcelony. Mam także nadzieję, że nastąpi to w momencie, gdy będą na trybunach. Oczywiście byłoby bardzo dziwnie grać w Barcelonie z inną koszulką, ale może się to zdarzyć. 

Komentarze

komentarzy