Leo Messi nie wykorzystał rzutu karnego, ale PSG pokonało Real!

W hitowym meczu Ligi Mistrzów Paris SG pokonało Real Madryt 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Kylian Mbappe.

Gospodarze mieli absolutną kontrolę nad meczem w pierwszej połowie. Paryżanie nie byli jednak w stanie przekuć tego na sytuacje bramkowe, których przed przerwą mieliśmy bardzo niewiele. Tymczasem Real nie był w stanie odpowiedzieć swoim rywalom w żaden sposób i było wiadome, że po przerwie będzie musiał liczyć na swojego bramkarza.

I to właśnie Thibaut Courtois stał się bohaterem meczu w 61. minucie. Belg wybronił rzut karny, który wykonywał Leo Messi. Golkiper madrytczyków cały czas nie dawał się pokonywać, a swoich szans szukali czy to Mbappe, Nuno Mendes czy Neymar, który później pojawił się na boisku.

Wydawało się, że Real dowiezie remis do końca, ale w 94. minucie sprawy w swoje nogi wziął Kylian Mbappe. Gwiazdor PSG będąc na lewym skrzydle poradził sobie z dwoma obrońcami przeciwka i płaskim strzałem w boczną siatkę dał swojej drużynie zwycięstwo!

Tym samym PSG przed rewanżem uzyskało zaliczkę w postaci jednego gola. Spotkanie w Madrycie odbędzie się za trzy tygodnie.

PSG – Real Madryt 1:0
Gol: Mbappe 90+4`