Leo Messi potwierdza. Miał inne oferty!

 

Latem tego roku miał miejsce jeden z najbardziej zaskakujących transferów ostatnich kilkunastu lat. Leo Messi opuścił Barcelonę i podpisał kontrakt z PSG. Gdy „Duma Katalonii” oficjalnie poinformowała o braku przedłużenia kontraktu, media łączyły 34-latka z kilkoma klubami. Jak się okazuje, Messi rzeczywiście dostał oferty z innych zespołów, ale Argentyńczyk zdecydował się na podpisanie umowy z PSG.

Za sprawą poważnych problemów finansowych Barcelona nie mogła zagwarantować Leo Messiemu odpowiedniego kontraktu. Z tego też powodu, 34-latek po wielu latach spędzonych na Camp Nou opuścił ekipę „Dumy Katalonii”. Od początku głównym faworytem w wyścigu o Argentyńczyka było PSG.

Były inne oferty

Niektóre media spekulowały, iż Leo Messi miał także inne propozycje. Argentyńczyk potwierdził te doniesienia w rozmowie z France Football – Miałem inne propozycje, ale muszę przyznać, że dość szybko doszliśmy do porozumienia z PSG. Rozpoczęły się dyskusje i nie było to proste, bo wszystko musieliśmy załatwić w krótkim czasie. Praktycznie z dna na dzień, mimo że było to trudne do wykonania, biorąc pod uwagę okoliczności. Przekonał mnie projekt, ambicje klubu, zawodnicy. Wszystkie te czynniki ułatwiły szybkie osiągnięcie porozumienia. 

Leo Messi do tej pory zaliczył pięć występów w barwach PSG. 34-latek trafił do siatki w rywalizacji z Manchesterem City w Lidze Mistrzów.

Komentarze

komentarzy