L’Equipe zdradza szczegóły kontraktu Mbappe. Jest istotna zmiana?!

W maju tego roku Kylian Mbappe przedłużył swój kontrakt z PSG. Paryski klub poinformował, iż nowa umowa 23-latka obowiązuje do 2025 roku. Ważną informację w kwestii tego porozumienia ujawnia L’Equipe. Według francuskiego źródła, kontrakt ważny jest do 2024 roku, a opcja przedłużenia o dwanaście miesięcy leży po stronie zawodnika.

Wszystko wskazywało na to, że Kylian Mbappe zostanie graczem Realu Madryt w 2022 roku. Już podczas ostatnich dni letniego okna transferowego 2021, „Królewscy” podjęli kilka ważnych prób w kontekście sprowadzenia 23-latka. Ostatecznie Mbappe został na ostatni rok kontraktu w Paryżu, a Real miał wrócić do rozmów w sprawie wolnego transferu.

Nowy szczegół umowy Mbappe

Kylian Mbappe nie trafił do Madrytu, a przedłużył kontrakt z PSG. Początkowo informowano, że nowa umowa Francuza obowiązuje do 2025 roku. Jak twierdzi jednak „L’Equipe”, kontrakt ważny jest do 2024 roku, a opcja przedłużenia o dwanaście miesięcy jest uzależniona od decyzji Mbappe.

Czy zmienia to specjalnie sytuację 23-latka i kwestię ewentualnego transferu np. do Realu Madryt? Wszystko zależy od podejścia samego Mbappe, gdyż PSG zapewne nie rozważa sprzedaży swojego kluczowego gracza w najbliższych latach.

Komentarze

komentarzy