Robert Lewandowski odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski

fot. Jakub Szymczuk/KPRP

Przerwa na mecze reprezentacyjne jest właściwą chwilą na zorganizowanie wydarzenia, które ciężko zrealizować w sytuacji, gdy piłkarze grają w swoich klubach. Takim momentem jest wielkie wyróżnienie dla Roberta Lewandowskiego. Kapitan naszej reprezentacji został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Od lat Robert Lewandowski pełni funkcję kapitana kadry. Z 63 trafieniami, utytułowany napastnik jest także najlepszym strzelcem reprezentacji Polski. Na przestrzeni ostatnich lat, „Biało-Czerwoni” wygrali wiele ważnych spotkań dzięki trafieniom Roberta Lewandowskiego. Dodatkowo nie można oczywiście zapominać o sukcesach napastnika Bayernu na arenie międzynarodowej i m.in. tytule najlepszego piłkarza świata według FIFA w 2020 roku.

Robert Lewandowski odznaczony

Za wybitne osiągnięcia sportowe oraz promowanie Polski na arenie międzynarodowej, Robert Lewandowski został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

W takich słowach otrzymane wyróżnienie skomentował nasz kapitan – Jest mi niezmiernie miło otrzymać takie odznaczenie. To wielka duma. Piłka nożna to sport drużynowy, dlatego wszystko, co osiągam, na co ciężko pracuję, to także zasługa trenerów, sztabów, kolegów z boiska. To także sukces rodziny. Moja ambicja jest na tyle wysoka, że nie chcę spocząć na laurach. Chcę podziękować wszystkim, którzy mnie wspierają, którzy pomagają mi w osiąganiu sukcesów. Mam nadzieję, że moja droga dalej będzie szła do przodu. 

 

Komentarze

komentarzy