Liga Europy: Zaskakujący wynik po pierwszej połowie

Gerard Moreno

Pierwsza połowa finału Ligi Europy już za nami. Chociaż Manchester United był stroną przeważającą, to Villarreal prowadzi 1:0.

Zdecydowanym faworytem ekspertów i bukmacherów przed finałem Ligi Europy były “Czerwone Diabły”. Faktycznie, to podopieczni Ole Gunnara Solskjaera przez większą część spotkania prowadzili grę. Świadczy o tym choćby znacząca przewaga w posiadaniu piłki w trakcie pierwszych 45 minut (63-37%). Poza tym przez długi czas wicemistrzowie Anglii nie dopuszczali rywali do własnej bramki, bo głównie to oni atakowali.

Gerard Moreno okaże się bohaterem meczu?

Wynik po pierwszej połowie przemawia jednak na korzyść Villarrealu. “Żółta Łódź Podwodna” objęła prowadzenie w 29. minucie. Doskonałe podanie w środek pola karnego wykorzystał Gerard Moreno, a obrońcy Manchesteru United nie potrafili go powstrzymać.

Po pierwszej połowie na szczególne pochwały zasługuje defensywa Villarrealu, a także duet środkowych pomocników zespołu Parejo-Capoue. Pierwszy zanotował asystę przy golu Moreno, natomiast drugi w ciągu 45 minut zanotował zaledwie dwie straty piłki. Francuz jednak nieco większy wpływ miał na samo ustawienie zespołu niż konkretne akcje z przodu.

Co przyniesie druga połowa? Chociaż “Czerwone Diabły” mają przewagę w posiadaniu piłki, to ich rywale wygrali pierwszą połowę. Może Villarreal zaskoczy ekspertów i odniesie zwycięstwo w Gdańsku?