Ligue 1 wraca do Polski. Liga francuska u dwóch nadawców?!

Z pięciu najsilniejszych europejskich lig tylko Ligue 1 nie była transmitowana u polskich nadawców. Wiele wskazuje na to, że ten stan rzeczy w najbliższym czasie ulegnie zmianie. Sugeruje to ważna informacja, jaką możemy przeczytać na oficjalnej stronie Ligue 1. Wygląda na to, że francuska ekstraklasa zajmie miejsce Bundesligi.

Jak wiadomo, dwie najwyższe klasy rozgrywkowe niemieckiej piłki od przyszłego sezonu nie będą już transmitowane w Eleven Sports oraz Canal+. Prawa do tych lig wykupiła bowiem skandynawska firma Nordic Entertainment Group (NENT Group). Z reguły nadawcy w momencie utraty oferty próbują wprowadzić nową propozycję. Najwidoczniej będzie nią Ligue 1.

Ligue 1 ponownie w Polsce?!

Na oficjalnej stronie francuskiej ekstraklasy możemy znaleźć listę zagranicznych nadawców. W kontekście Polski, widnieją dwie stacje – Eleven Sports oraz Canal+.

Na ten moment nie ma oficjalnego potwierdzenia ze strony Eleven Sports czy Canal+. Można jednak przypuszczać, że już wkrótce pojawi się komunikat. Według spekulacji, Ligue 1 pojawi się w Canal+ tuż po listopadowej przerwie reprezentacyjnej.

Komentarze

komentarzy