Zamieszanie w Ligue 1. Sąd odrzucił prośbę klubów

Ligue 1

Decyzja władz Ligue 1 o zakończeniu sezonu ligowego nie przeszła bez echa. Toulouse, Armiens oraz Lyon złożyły apelacje w tej sprawie, ale jak się okazuje Sąd Administracyjny w Paryżu odrzucił ten wniosek.

Oświadczenie Ligue 1

– LFP informuje, że odwołania wniesione przez Olympique Lyon, Amiens SC i Toulouse FC zostały odrzucone przez sędziów. paryskiego sądu administracyjnego. W trzech postanowieniach wydanych w piątek po południu sąd orzekł, że ogólne decyzje podjęte przez zarząd Ligi w dniu 30 kwietnia można zakwestionować tylko przed Radą Stanu, która jest właściwa do rozpatrywania decyzji regulacyjnych podjętych przez władze krajowe, takie jak LFP – czytamy w oświadczeniu ligi.

LFP, który zarządza dwoma najlepszymi ligami we francuskiej piłce nożnej, pod koniec zeszłego miesiąca postanowił zakończyć sezon bez rozegrania 10 kolejek. Powodem była oczywiście pandemia koronawirusa i decyzja rządu francuskiego, który zablokował wszystkie imprezy sportowe aż do końca sierpnia.

Zwiększenie rozgrywek

Ta decyzja sprawiła, że PSG otrzymało tytuł mistrzowski, ale jednocześnie ​​Armiens oraz Toulouse spadły do Ligue 2. Ten pierwszy zespół miał zaledwie cztery punkty straty do bezpiecznego miejsca w tabeli. Władze klubu zaproponowały, aby w kolejnym sezonie zwiększyć liczbę drużyn z 20 do 22.

Z kolei Lyon, który nadal walczy w Lidze Mistrzów, zakończył kampanie na 7 miejscu i nie otrzymał szansy na walkę o europejskie puchary. Prezes klubu Jean-Michel Aulas ujawnił, że przeciwko LFP toczą się dwa postępowania prawne w związku z podjętą decyzją

Komentarze

komentarzy