Lista kandydatów, którzy mogą zastąpić Franka Lamparda w Chelsea

Thomas Tuchel (PSG)
Thomas Tuchel (PSG)

Cały czas pod dużym znakiem zapytania stoi przyszłość Franka Lamparda w Chelsea. Szkoleniowiec „The Blues” otrzymał duży kredyt zaufania tuż po dotkliwej porażce z Manchesterem City. Zarząd londyńskiej ekipy dał szansę 42-latkowi, by ten poprawił wyniki zespołu. Wydaje się jednak, że przy pierwszym poważnym potknięciu, Lampard może pożegnać się z posadą. W szczególności, że według mediów Chelsea przygotowała listę kandydatów do zastąpienia Anglika.

W momencie, gdy Chelsea przegrała na własnym obiekcie z Manchesterem City 1:3, dziennikarze zaczęli spekulować na temat możliwego zwolnienia Franka Lamparda. Plotki podgrzewał fakt, iż z PSG został zwolniony Thomas Tuchel. Jak informuje Christian Falk z Bilda, niemiecki szkoleniowiec jest na liście kandydatów Chelsea do zastąpienia Lamparda.

Kilku kandydatów

W tym gronie znalazł się jeszcze jeden szkoleniowiec, który jest obecnie bez pracy. To Massimiliano Allegri. Włoch pożegnał się z Juventusem w 2019 roku i nadal pozostaje bez pracy. Jak twierdzi Christian Falk ze wspomnianą dwójką (Tuchel i Allegri) Chelsea już nawiązała kontakt, jednakże były to rozmowy niezobowiązujące.

Poza Tuchelem i Allegrim, „The Blues” rozważają także Brendana Rodgersa, Ralpha Hasenhuttla oraz Juliana Nagelsmanna. Cała trójka obecnie prowadzi z powodzeniem zespoły, dlatego sprowadzenie jednego z nich byłoby niezwykle trudne.

Komentarze

komentarzy