„LiVARpool” nawet na drugim końcu świata. Trener CF Monterrey nie wytrzymał

Podczas gdy w środowy wieczór wszyscy w napięciu oczekiwali na „El Clasico”, Liverpool rozgrywał swój własny mecz o wielką stawkę. W półfinale Klubowych Mistrzostw Świata podopieczni Juergena Kloppa zmierzyli się z meksykańskim CF Monterrey. Nie obyło się bez kontrowerji.

Klubowe Mistrzostwa Świata od lat kojarzą się z sytuacją, w której „szóstoklasiści” jadą na turniej przedszkolaków. Najlepsza europejska drużyna wypełniona gwiazdami światowej piłki mierzy się z ekipami wyróżniającymi się na „peryferiach” poważnej piłki. Czasem zdarzają się jednak niespodzianki, a przynajmniej zaskakująco wyrównane mecze.

Tym razem po zaciętym boju rozstrzygająca bramka na 2:1 padła dopiero w 91. minucie, a jej autorem został Roberto Firmino. Liverpool dopiął swego, jednak trener rywali, Argentyńczyk Antonio Mohamed, miał co do przebiegu spotkania wiele najróżniejszych „ale”. Pierwsze pojawiło się już w trakcie starcia, kiedy 49-latek domagał się napomnienia Kloppa kartką za przesadną ekspresję. Dostaliśmy dzięki temu prawdopodobnie najlepsze zdjęcia w historii KMŚ.

Poza tą sytuacją, trener ostatniego triumfatora Ligi Mistrzów CONCACAF miał zastrzeżenia także do ogółu podejmowanych decyzji i pracy arbitrów. Mohamed nie wytrzymał i niemal wprost skrytykował pracę sędziów i ich rzekomą stronniczość, sugerując, że „być może waga koszulki Liverpoolu jest warta więcej…” Poza tym przyznał także, że „Juergen Klopp jest obecnie jednym z najlepszych trenerów na świecie, a Liverpool prawdopodobnie najlepszym zespołem”, jednak niesmak pozostaje.

Jak świat długi i szeroki, wszędzie znajdzie się ktoś, według kogo Liverpool ma zawsze z górki, a sędziowie robią wszystko, by pomóc podopiecznym Kloppa. Coraz częściej można trafić na określenie „LiVARpool”, które oczywiście jasno sugeruje, jak wiele osób postrzega zespół lidera Premier League. Wygląda na to, że gdyby „The Reds” udali się na Księżyc, tam także znalazłaby się jakaś „Reprezentacja Krateru Apollo”, szukająca dziury w całym…

Komentarze

komentarzy