Liverpool wybrał alternatywę dla Timo Wernera?

Przez ostatnie miesiące media spekulowały na temat przeprowadzki Timo Wernera do Liverpoolu. Wszystkie znaki na niebie wskazywały, iż Niemiec trafi do triumfatora Ligi Mistrzów z ubiegłego sezonu. Kwestie finansowe zaważyły jednak na tym, że Werner wkrótce podpisze kontrakt z Chelsea. „The Reds” poszukują zatem innego zawodnika. Jak się okazuje, jedną z opcji może być Adama Traore.

Wszystko współgrało w kwestii przeprowadzki Wernera na Anfield. Zarówno Timo, jak i Juergen byli zafascynowani możliwością współpracy w jednym zespole. Pieniądze w futbolu odgrywają niezwykle kluczową rolę. W przypadku Wernera być może najważniejszą. Liverpool podjął decyzję, by nie wydawać ponad 50 milionów euro na zawodnika, który początkowo nie jest brany pod uwagę w kontekście pierwszego składu.

Dlatego też, Werner pozytywnie rozpatrzył propozycję projektu Chelsea i wkrótce ma podpisać z „The Blues” kontrakt. Co to oznacza dla ekipy z Anfield? „The Reds” zapewne spróbują sprowadzić innego gracza do wzmocnienia ofensywy.

Adam Traore celem Liverpoolu?

Według informacji „The Mirror”, głównym celem transferowym triumfatora LM może zostać Adama Traore. Hiszpan w trakcie sezonu 2019/2020 niejednokrotnie zachwycał swoją grą. Sama kampania jest dla 24-latka bardzo udana.  Traore zdobył 6 goli oraz zaliczył 10 asyst w 43 spotkaniach.

Jak donosi podane źródło, zwolennikiem talentu gracza Wolverhampton jest przede wszystkim Juergen Klopp. Niemiec z przyjemnością przywitałby tego zawodnika w swoim zespole.

Kwestia finansowa

Na przeszkodzie realizacji transferu ponownie mogą stanąć fundusze. Ekipa Wolves nie ma większych problemów finansowych, które zmusiłyby zespół do sprzedaży kluczowego zawodnika. W związku z tym, żądania Wolverhampton za Traore mogą okazać się wygórowane.

Komentarze

komentarzy