Liverpool bezsprzecznym królem końcówek spotkań w Premier League!

Powszechnie mówi się, że nieważne jak zaczynasz, ważne jak kończysz. W piłce nożnej to powiedzenie pasuje idealnie. Niejednokrotnie byliśmy świadkami sytuacji, gdy drużyna w ostatnich minutach czy nawet sekundach spotkania, odwracała los rywalizacji na swoją stronę. Liverpool jest prawdziwym ekspertem w tej dziedzinie. Żadna bowiem inna ekipa w Premier League nie może poszczycić się taką liczbą kluczowych bramek w końcówkach meczów.

Patrząc na aktualną sytuację tabeli ligi angielskiej, każdy punkt jest na wagę złota. Liverpool ma bowiem zaledwie dwa oczka więcej niż największy rywal, Manchester City. Dodatkowo, „The Citizens” rozegrali o jedno spotkanie mniej, dlatego to podopieczni Pepa Guardioli są teoretycznie w bardziej komfortowej sytuacji. Niedzielne starcie „The Reds” z Tottenhamem na Anfield było zatem bardzo istotne. Strata punktów postawiłaby zawodników Kloppa pod ścianą.

Odbierz darmowy zakład 20 zł

Do 70. minuty spotkania, wszystko układało się po myśli gospodarzy. Liverpool prowadził z „Kogutami” 1-0 za sprawą trafienia Firmino. Bramkę wyrównującą stan meczu strzelił Lucas. Piłkarze z miasta Beatlesów znaleźli się zatem w niebezpiecznej sytuacji. W zdobyciu trzech punktów pomogli „The Reds”… zawodnicy Tottenhamu. Hugo Lloris źle wybił piłkę, nabijając swojego kolegę z drużyny, Toby’ego Alderweirelda. Belg wpakował niefortunnie piłkę do własnej siatki. Cała sytuacja miała miejsce w 90. minucie rywalizacji.

Patrząc na wszystkie mecze Liverpoolu w Premier League, był to już 33 gol strzelony przez tę ekipę w 90. minucie lub później, który zagwarantował drużynie trzy punkty. Żaden inny zespół nie może pochwalić się większą liczbą takich bramek. Co więcej, drugi w tej klasyfikacji Arsenal ma aż o osiem bramek mniej. Reszta stawki jest już nieco bardziej wyrównana.

Jedni powiedzą „farciarze” inni stwierdzą, że drużyna jest konsekwentna i walczy do końca. Nawet jeśli „The Reds” często dopisuje szczęście, to pamiętajmy, że z reguły szczęściu trzeba pomóc oraz jak mawia przysłowie, sprzyja lepszym.