Liverpool bliżej awansu do finału Ligi Mistrzów!

Liverpool zasłużenie pokonał Villarreal w pierwszym meczu półfinałowym piłkarskiej Ligi Mistrzów. Obie bramki dla The Reds padły w drugiej części spotkania.

Pierwsza połowa meczu to ogromna przewaga gospodarzy, która nie przełożyła się jednak na zdobycze bramkowe. Villarreal głównie skupiał się na obronie i liczył, że tym sposobem wywiezie z Anfield remis 0:0. Mur Hiszpanów runął jednak w 52. minucie, kiedy po dośrodkowaniu Hendersona piłkę niefortunnie trącił Estupinan i ta zatrzepotała w siatce.

Nie minęło 180 sekund a zrobiło się już 2:0. Tym razem szybką akcję Liverpoolu zwieńczył duet Salah – Mane. Ten pierwszy podawał, a Senegalczyk wystąpił w roli egzekutora. Pomimo kolejnych ataków wicemistrzów Anglii, wynik 2:0 nie zmienił się już do ostatniego gwizdka Szymona Marciniaka.

Liverpool wygrał 2:0 i jest znacznie bliżej awansu do finałowego meczu w Paryżu. Rewanżowa potyczka nad przedmieściach Walencji została zaplanowana na wtorek 3 maja.

Liverpool – Villarreal 2:0
Gole: Estupinan (sam.), Mane