Liverpool finalizuje transfer lewego obrońcy!

Triumfator Premier League sezonu 2019/2020, czyli ekipa Liverpoolu finalizuje swój pierwszy letni transfer. Jak informuje Paul Joyce z The Times, Konstantinos Tsimikas jest już o krok od przenosin do ekipy „The Reds”. 24-latek wkrótce zjawi się w Anglii, by przejść testy medyczne.

Liverpool od pewnego czasu poszukuje wzmocnienia na lewą stronę defensywy. Zespół Juergena Kloppa chce sprowadzić do klubu piłkarza, który mógłby zastępować w niektórych meczach Andrew Robertsona.

Głównym kandydatem był Jamal Lewis, zawodnik Norwich. Spadkowicz Premier League nie przyjął jednak propozycji „The Reds”, dlatego ekipa z Anfield skierowała swoje zainteresowanie na Konstantinosa Tsimikasa.

Wkrótce testy medyczne

Jak informuje Paul Joyce z The Times, Konstantinos Tsimikas wkrótce zjawi się w Liverpoolu, by przejść testy medyczne. Transfer zawodnika Olympiakosu ma opiewać na 11,75 miliona funtów.

Zawodnik nie uzgodnił jeszcze warunku kontraktu, jednakże umowa 24-latka nie powinna być żadną przeszkodą.

Ważne ogniwo Olympiakosu

Konstantinos Tsimikas od lat związany jest z Olympiakosem. Ważną rolę w zespole lewy defensor zaczął jednak odgrywać od sezonu 2018/2019. W kończącej się kampanii Tsimikas zaliczył m.in. 27 spotkań w lidze czy 4 mecze w Lidze Europy.

 

Komentarze

komentarzy