Liverpool finalizuje transfer zawodnika Salzburga!

Juergen Klopp
Juergen Klopp

RB Salzburg zachwycił piłkarski świat swoją postawą podczas trwającej edycji Ligi Mistrzów. Nic dziwnego, że wiele europejskich ekip bacznie przygląda się poczynaniom niektórych zawodników tego zespołu. Jak informują media, aż trzech piłkarzy może w najbliższym czasie zmienić barwy klubowe. Jednym z graczy interesuje się Liverpool. „The Reds” chcą sfinalizować transfer już w styczniu.

Po sporych inwestycjach podczas letniego okna w 2018 roku, zarząd z Anfield rozsądnie podchodzi do rynku piłkarzy. Potwierdza to fakt, iż latem zespół nie dokonał większych wzmocnień, kontraktując 32-letniego bramkarza Adriana oraz sprowadzając Seppa van den Berga z PEC Zwolle za kwotę 2 milionów euro.

Niejednokrotnie Juergen Klopp zaznaczał, iż budżet drużyny nie jest tak imponujący, jak wszyscy myślą, a klub rozważnie analizuje wszelkie transfery. Zdarzają się jednak okazje, z których aż grzech nie skorzystać. Taką promocją wydaje się Takumi Minamino, gracz Salzburga.

24-latek rozgrywa niezwykle efektowny sezon. W ligowych zmaganiach, Japończyk strzelił 5 goli oraz zanotował 6 asyst w 14 występach. Oczywiście rywalizacja w austriackiej Bundeslidze może nie robić wielkiego wrażenia, dlatego warto pochylić się nad statystykami zawodnika w Lidze Mistrzów. Tutaj także wygląda to imponująco. Dwa gole oraz trzy asysty w sześciu spotkaniach. Warto pamiętać, że Salzburg w grupie rywalizował m.in. z Liverpoolem oraz Napoli.

Na przedstawicielach „The Reds” 24-latek zrobił ogromne wrażenie. Z tego też powodu, triumfator Ligi Mistrzów z ubiegłego sezonu zamierza wykorzystać niezwykle atrakcyjną klauzulę wykupu (wynoszącą 7,25 miliona funtów), by sprowadzić zawodnika do klubu w trakcie zimowego okna transferowego. Taką informację podali dobrze zorientowani dziennikarze w kontekście Liverpoolu, jak np. James Pearce z „The Athletic”.

Na tym piłkarzu straty Salzburga mogą się nie skończyć. Głośnym nazwiskiem na rynku jest oczywiście Erling Haaland. Norweg rzekomo miał już się pojawić w Dortmundzie, gdzie z lotniska odebrali go przedstawiciele BVB. Wielce prawdopodobne jest, że 19-latek także zmieni barwy klubowe w styczniu.

Trzecim zawodnikiem przymierzanym do transferu jest Hwang Hee-chan. Tutaj zainteresowanie wykazuje Wolverhampton. W tym wypadku również możliwa jest transakcja zimą, jednakże Hwang mógłby zostać od razu wypożyczony do Salzburga, by dograć w Austrii sezon.

Komentarze

komentarzy