Liverpool najlepszą „dwójką” w historii pięciu topowych lig!

Zakończył się jeden z lepszych sezonów Premier League ostatnich lat. Manchester City walczył do ostatniej kolejki z Liverpoolem o tytuł mistrzowski. Liczby „wykręcone” przez podopiecznych Juergena Kloppa idealnie obrazują, jak zacięte to były rozgrywki.

Bardzo duża liczba osiągnięć ląduje na konto „The Reds”. Zespół z Anfield stracił najmniej bramek w sezonie. Jest to również drużyna, która przegrała zaledwie jedno spotkanie przez całe rozgrywki Premier League. Patrząc na indywidualne statystyki, Liverpool także ma kilku reprezentantów. Alisson został najlepszym bramkarzem ligi, mając 21 czystych kont na swoim koncie. Sadio Mane oraz Mohamed Salah sięgnęli po złotego buta z 22 bramkami strzelonymi w lidze.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

W kontekście triumfu w Premier League, najważniejsza jest jednak zdobycz punktowa. Tutaj piłkarze Kloppa musieli uznać wyższość „The Citizens” mając o jedno oczko mniej w swoim dorobku. Jak wybitny był to sezon argumentuje również fakt, iż Liverpool z 97 punktami wygrałby tytuł mistrzowski w 25 różnych sezonach.

Dzięki takiej zdobyczy punktowej, zawodnicy „The Reds” zostali najlepszą „dwójką” w historii pięciu najmocniejszy lig. Wcześniej ten „tytuł” należał do Realu Madryt. „Królewscy” w rozgrywkach 2009/2010 zdobyli 96 punktów. Mimo to, zespół ze stolicy Hiszpanii nie sięgnął po mistrzostwo. Warto zaznaczyć, że w obu przypadkach triumfatorem ligi był Pep Guardiola.

Czy będziemy świadkami podobnego wyczynu w przyszłości? Trudno powiedzieć. Liczba punktów zdobytych przez Liverpool oraz Manchester City wydaje się wręcz niemożliwa do powtórzenia.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy