Liverpool wytypował następcę Dejana Lovrena?!

Już wkrótce Dejan Lovren opuści Liverpool. Jak informują media, 31-letni defensor przeniesie się do Zenita. W związku z tym, „The Reds” muszą sprowadzić nowego środkowego obrońcę. Tym piłkarzem ma być Ozan Kabak z Schalke!

Zaledwie 20-letni gracz ma za sobą bardzo dobry sezon w barwach ekipy z Gelsenkirchen. Kabak wystąpił bowiem w 26 ligowych spotkaniach, zdobywając 3 gole oraz zaliczając 1 asystę. Poza tym, Ozan zagrał w 2 pucharowych meczach.

Kabak następcą Lovrena?

Jak informuje m.in. Christian Falk, Liverpool poważnie rozważa sprowadzenie 20-latka na Anfield. W związku ze sprzedażą Lovrena, Juergen Klopp będzie potrzebował nowego środkowego obrońcy.

Szkoleniowiec „The Reds” najwidoczniej preferuje młodego, utalentowanego defensora, niż doświadczonego gracza. Koszt transferu tureckiego piłkarza może wynieść od 25 do 35 milionów euro.

Bundesliga obiektem zainteresowania

Ozan Kabak jest już trzecim graczem z Bundesligi, którego łączy się z przeprowadzką do Liverpoolu. Przez dłuższy czas przypuszczano, iż na Anfield trafi Timo Werner. Ostatecznie zarząd mistrza Anglii zrezygnował z transakcji ze względu na wysokie koszty.

Szeregi „The Reds” może zasilić Thiago Alcantara. Hiszpan zamierza opuścić Bayern, a zespół Kloppa jest dla pomocnika najbardziej atrakcyjną opcją.