Liverpool zamierza sprowadzić defensora z Championship?!

Ogromne problemy ze środkiem defensywy ma Liverpool. Wystarczy powiedzieć, że na mecz z West Hamem Juergen Klopp został zmuszony do wyboru duetu Phillips-Henderson. Nic dziwnego, że mistrz Anglii chce sprowadzić nowego zawodnika na tę pozycję. Ostatnie doniesienia mediów sugerują, że ekipa „The Reds” sięgnie po zawodnika z Championship.

Bardzo długo Liverpool zwlekał z decyzją w kontekście transferu środkowego obrońcy. Zespół z Anfield nie zamierzał dokonywać wzmocnienia w zimowym oknie. Wpływ na zmianę stanowiska miała kontuzja Joela Matipa. Kameruńczyk w trakcie rywalizacji z Tottenhamem nabawił się kolejnego urazu i najprawdopodobniej nie będzie dostępny przez dłuższy czas.

Ben Davies trafi do Liverpoolu?

„The Reds” nie mają zatem wyjścia. Do klubu musi dołączyć nowy defensor. Według informacji „The Athletic” najprawdopodobniej będzie to Ben Davies. Nie mówimy tutaj o graczu Tottenhamu. Inny Ben Davies występuje w ekipie Preston North End, która rywalizuje na zapleczu angielskiej ekstraklasy.

Davies jest wychowankiem Preston. W trakcie swojej kariery 25-latek był wypożyczany m.in. do York City, Tranmere Rovers czy Southport. Od sezonu 2017/2018 środkowy defensor jest jednak ważnym ogniwem zespołu. W trakcie obecnego kampanii Davies wystąpił w dziewiętnastu meczach Championship, notując jedną asystę.

Kontrakt 25-latka z Preston North End obowiązuje do końca obecnego roku. Oznacza to, iż kwota kupna zawodnika będzie symboliczna. Co ciekawe o zawodnika zabiegał także Celtic, jednakże włączenie się Liverpoolu sprawia, iż oferta „The Reds” jest naturalnie bardziej atrakcyjna.