Liverpool zrezygnuje z pozyskania Thiago?

Wygląda na to, że Thiago Alcantara zamierza opuścić Bayern Monachium w letnim oknie transferowym. Faworytem w wyścigu o hiszpańskiego pomocnika był Liverpool. Ostatnie doniesienia mediów sugerują, iż świeżo upieczony mistrz Anglii zrezygnuje z pozyskania 29-latka.

Sytuacja kontraktowa Thiago Alcantary powoduje, że Bayern chce wyjaśnić kwestię przyszłości piłkarza w najbliższych miesiącach. Umowa zawodnika obowiązuje bowiem tylko do końca czerwca 2021 roku. „Bawarczycy” nie wyobrażają sobie utraty gracza na zasadzie wolnego transferu, dlatego w momencie, gdy Thiago zrezygnuje z podpisania nowego kontraktu, a na stole pojawi się konkretna oferta, to Hiszpan opuści Monachium.

Liverpool nie chce Thiago?

Faworytem w wyścigu o podpis pomocnika był Liverpool. Wszystko za sprawą woli samego piłkarza. Gracz Bayernu bardzo chętnie dołączyłby do triumfatora Ligi Mistrzów z ubiegłego sezonu. Problem w tym, że „The Reds” niespecjalnie spieszą się, by wystosować konkretną propozycję.

Co więcej, jak twierdzi Mark Ogden z ESPN, Liverpool nie zamierza sprowadzać pomocnika. Wiek Thiago Alcantary, a także żądania „Bawarczyków” (zespół z Monachium ma oczekiwać 30 milionów funtów) powodują, iż w oczach zarządu angielskiego klubu, ta transakcja jest nieopłacalna.

Co dalej?

Nie wiadomo, jak Thiago Alcantara zareaguje na postawę Liverpoolu. Być może Hiszpan jeszcze raz przemyśli podpisanie nowej umowy z Bayernem. Ofert od innych klubów zapewne nie będzie brakować. Pytanie, czy sam pomocnik zainteresuje się takimi propozycjami.

Komentarze

komentarzy